جراحی زیبایی زنان

جراحی ترمیمی لابیا (لابیاپلاستی) چیست و چگونه انجام می شود؟

همان طور که ممکن است بدانید عمل های زیبایی در چند سال اخیر محبوبت بسیار در بین بانوان یافته است و در نوبه خود تاثیراتی چشمگیری در افزایش اعتماد به نفس بانوان و بهبود روابط زناشویی افراد دارد. عمل لابیاپلاستی نیز از جمله عمل های زیبایی زنان است که در طی آن به کوچک کردن لابیا های بیرونی پرداخته می شود و می تواند علاوه بر زیبایی ناحیه واژن به افزایش میل جنسی کمک شایانی می کند.

در ادامه قصد داریم در خصوص لابیاپلاستی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. اما پیش از آن لازم است بدانید که انجام عمل های زیبایی زنان در شهر های کوچک نیازمند یافتن یک پزشک خوب است به همین منظور توصیه می شود که برای انجام لابیاپلاستی در ساری به بهترین دکتر لابیاپلاستی در ساری مراجعه نماید.

جراحی لابیاپلاستی

هدف از این روش کاهش لابیا های درونی است تا در زیر لبیای ماژور آویزان نشوند. لابیاپلاستی ممکن است به منظور کاهش عدم تقارن که یکی از دیگری طولانی تر است، یا به طور معمول، برای کاهش طول هر دو لابیا انجام شود.

علت بزرگی لابیاها چه می باشد؟

به طور کلی لازم است بدانید که دلایل مختلفی برای بزرگ بودن لبه ها یا همان لابیاهای واژن وجود دارد. از جمله این موارد افزایش سن خانم ها، عوامل ژنتیکی، یائسگی، مشکلات هورمونی، داشتن چندین زایمان و … می باشند.

انواع روش های جراحی لابیاپلاستی

جراحی زیبایی لابیاپلاستی به دو روش مختلف انجام می شوند. در ادامه هر دو روش را معرفی می کنیم.

لابیاپلاستی با تکنیک Trim 

مدت زمان جراحی به این روش چیزی حدود یک ساعت می باشد. در جراحی با این تکنیک پوست اضافه را جدا می کنند و در آخر لابیا ها را به یکدیگر بخیه می دهند.

لابیاپلاستی با تکنیک Wedge 

با ایجاد برش v شکل بافت های مرکزی لبه ها را بر می دارند. این روش به دلیل تغییر زیادی که در ظاهر واژن ایجاد می کند، مدت زمان بیشتری طول می کشد و نتیجه آن نسبت به روش قبلی بهتر خواهد بود.

اقدامات لازم پیش از جراحی لابیاپلاستی

مهم ترین بخش پیش از لابیاپلاستی انتخاب پزشک جراح حرفه ای می باشد. برای داشتن یک عمل جراحی موفق و بدون هیچگونه عوارض جانبی باید در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی داشته باشید. همچنین پیش از عمل جراحی ناحیه تناسلی را با صابون به خوبی تمیز کرده و شستشو دهید.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی همان طور که گفته شد علاوه بر اینکه موجب زیبایی ناحیه تناسلی بانوان می شود دارای مزایای دیگری نیز است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. کاهش درد هنگام رابطه جنسی
 2. افزایش تحریک پذیری کلیتوریس
 3. افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی
 4. دارای کمترین عوارض
 5. انجام راحت برخی ورزش ها نظیر سوارکاری، دوچرخه سواری و …
 6. بهبود رابطه زناشویی
 7. بهبود ظاهر ناحیه تناسلی بانوان
 8. ایجاد تقارن در ناحیه لابیا ها
 9. امکان پوشیدن شلوار های تنگ
 10. کمک به سهولت در بهداشت ناحیه تناسلی

کاربرد جراحی لابیاپلاستی چیست؟

دلایل زیادی برای بزرگ شدن لابیا در زنان وجود دارد، از جمله زایمان، پیری، فعالیت جنسی و ژنتیک. زنان به چند دلیل عمل لابیاپلاستی را انتخاب می کنند. اول اینکه چندین مزیت عملکردی هنگام انتخاب لابیاپلاستی وجود دارد. بسیاری از زنانی که از بزرگ شدن لابیا رنج می برند در ورزش، بهداشت، عفونت ادراری، فعالیت جنسی و سایر فعالیت های بدنی به مشکل بر می خورند. علاوه بر این، با پوشیدن شلوار های جذب، شلوار ورزشی و لباس شنا مشکل دارند.

جراحی لابیاپلاستی برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • وجودبیماری سیستمیک وخاص
 • بیماری موضعی واژن
 • بارداری
 • وجودوسواس فکری درمورد زیبایی وجراحی ان

آیا لابیاپلاستی موجب کاهش میل جنسی می شود؟

عوامل زیادی در میزان تحریک پذیری و میل جنسی بانوان تاثیر دارد. از جمله آنها نقطه جی، ماهیچه های واژن، سن فرد و میزان تحریک پذیری کلیتوریس می باشد. هدف از جراحی لابیاپلاستی رفع ایرادات ظاهری می باشد بنابراین به هیچ وجه منجر به کاهش میل جنسی نمی شود و در بسیاری از موارد باعث افزایش میل جنسی نیز می شود.

تفاوت جراحی لابیاپلاستی با جراحی و لیزر چه می باشد؟

 1. مدت زمان لازم برای بهبودی و دوره نقاهت در لابیاپلاستی با لیزر کوتاه تر از عمل جراحی است
 2. در لابیاپلاستی با جراحی می توان چندین عمل زیبایی را همزمان انجام داد
 3. مراقبت های قبل و بعد از لابیاپلاستی با جراحی و لیزر متفاوت اند

برای انجام لابیاپلاستی چه نکاتی را باید دانست؟

 1. شما می توانید پس از افتادن بخیه ها رابطه جنسی داشته باشید
 2. برای افراد کمتر از ۲۰ سال پیشنهاد نمی شود
 3. بهتر است دو ماه بعد از زایمان اقدام به لابیاپلاستی کرد
 4. برای افراد بالای ۶۰ سال پیشنهاد نمی شود چراکه روند ترمیم بخیه ها و زخم ها به کندی پیش می رود

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی کدامند؟

ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس است و در حالت کلی هم نیاز به مراقبت مناسب دارد. بنابراین، هنگام انجام روشی مانند لابیاپلاستی، برخی از دستور العمل های بعد از عمل وجود دارد که باید قبل از اقدام به آن باید با آن ها آشنا باشید.

باید از دوش های طولانی پرهیز کنید و هر بار پس از شستشو زخم ها را خشک کنید. برای کاهش درد و التهاب باید از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط جراح استفاده کنید، تا زمانی که پزشک تجویز نکند باید از دوچرخه سواری، دویدن و سایر فعالیت های بدنی خودداری کنید. بازگشت زودرس به فعالیت ها می تواند به زخم فشار وارد کند و روند بهبود را به تأخیر اندازد.

هم چنین از پوشیدن لباس تنگ و زیرپوش جدا خودداری نمایید؛ زیرا که پوشیدن لباس های تنگ باعث اصطکاک بر روی زخم می شود.

پس از جراحی لابیاپلاستی برقراری رابطه جنسی حداقل تا ۴ هفته پس از جراحی ممنوع است و لازم است تا زمان بهبودی کامل از برقراری رابطه جنسی خودداری نمایید.

در نهایت برای بهبودی هرچه سریعتر شما باید استراحت کافی داشته باشید و داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر وقت مصرف کنید و از همه مهم تر بهداشت خود را رعایت کنید تا دچار عفونت و یا حتی خون ریزی در ناحیه های بخیه خورده نشوید.

خطرات جراحی لابیاپلاستی چیست؟

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل مواردی چون خونریزی، هماتوم و عفونت است. شایع ترین عارضه برداشتن بیش از حد لابیا است که می تواند منجر به خشکی مزمن و ایجاد زخم در دهانه واژن شود و همچنین درد هنگام مقاربت شود.

هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

هزینه جراحی لابیاپلاستی در هر فرد متفاوت است و نمی توان برای آن نرخ ثابتی را مشخص کرد. برای اطلاع از هزینه ها می توانید یک جلسه به مطب دکتر هدی حق نظر مراجعه کنید تا به واسطه معاینه بتواند هزینه نهایی را به شما بگوید.

2 فکر در مورد “ جراحی ترمیمی لابیا (لابیاپلاستی) چیست و چگونه انجام می شود؟

 1. فاطیما گفت:

  سلام
  خانم دکتر تفاوتی در مانگاری روش جراحی و لیزر وجود داره؟؟

  1. دکتر هدی حق نظر گفت:

   امروزه با توجه به روش های جدید در جراحی های زیبایی لبیاپلاستی ماندگاری دائمی دارد و برگشت پذیر نیست. دو روش اصلی این جراحی روش وج و تریم میباشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله لبیاپلاستی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *