تزریق چربی, جراحی زیبایی زنان

علت سفت شدن چربی تزریق شده به واژن (لابیاماژور) و راه های درمان

سفت شدن چربی تزریق شده به واژن

تزریق چربی به واژن (لب های بیرونی واژن یا لابیا ماژور)، راهی محبوب برای جوانسازی و افزایش حجم این ناحیه شده است. اما گاهی اوقات، این روش با عارضه‌ای ناخوشایند به نام سفت شدن چربی تزریق شده به واژن (لابیاها)همراه می‌شود. این گلوله‌های چربی می‌توانند ظاهر واژن را تحت تاثیر قرار داده و حس ناخوشایندی ایجاد کنند. همانطور که می‌دانید، فرآیند استخراج چربی برای تزریق به واژن، ظرافت‌های خاص خود را دارد.

سلول‌های چربی به طور مستقیم از بدن فرد گرفته شده و با استفاده از ابزارهای مخصوص، خالص‌سازی می‌شوند. در این فرآیند، حفظ سلامت و عدم آسیب به سلول‌های چربی از اهمیت بالایی برخوردار است. مهارت و تخصص پزشک در انجام مراحل مختلف، از جمله استخراج، خالص‌سازی و تزریق چربی، نقشی اساسی در پیشگیری از ایجاد غده‌های چربی در واژن دارد.

تزریق چربی به لابیا ماژور

مانند سایر قسمت‌های بدن، لابیا ماژورا (لب‌های خارجی واژن) به مرور زمان پیر می‌شود و می‌تواند چین و چروک و تخلیه شود. افزایش سن، زایمان، یائسگی و حتی کاهش وزن می تواند منجر به از دست دادن بافت چربی و قابلیت ارتجاعی لابیا شود. از آنجایی که لابیا بزرگ حجم خود را از دست می دهد، در محافظت در برابر اصطکاک و ضربه که در هنگام رابطه جنسی ایجاد می شود، کارایی کمتری دارد.

استفاده از پیوند چربی می‌توان ظاهر و عملکرد لابیا بزرگ را بازیابی کرد. در این روش کم تهاجمی، سلول‌های چربی از قسمت داخلی ران، باسن یا شکم جمع‌آوری می‌شوند و سپس به لابیا بزرگ تزریق می‌شوند تا این ناحیه جوان‌سازی و حجیم شود . در برخی موارد برای زیبایی بیشتر میتوان این عمل را با جراحی لابیاپلاستی انجام داد تا لب های بزرگ، بطور کامل لب های کوچک را در بر بگیرند و واژن شکل بهتری به خود بگیرد.

علت سفت شدن چربی تزریق شده به واژن (لب های بیرونی واژن)

ویسکوزیته بالا، یعنی چربی خیلی سفت و غلیظ باشد. وقتی چربی با ویسکوزیته بالا به واژن (لابیا ماژور) تزریق شود، ممکن است به مرور زمان سفت‌تر شود. علت این عارضه این میباشد که چربی غلیظ انعطاف‌پذیری کافی را نداشته و تحت فشار یا تغییرات، شکل آن تغییر می‌کند. این سفت شدن میتواند دردسرهای زیادی به وجود آورد، از جمله: گلوله شدن چربی تزریق شده به واژن (لابیاماژور)، سفت شدن چربی، رابطه جنسی رو دردناک و ناخوشایند. توده‌های چربی سفت در لابیاها، ظاهر نامناسبی را ایجاد می‌کنند بنابراین باید از چربی با ویسکوزیته پایین استفاده شود که به راحتی در لابیاها پخش شده و سفت نشود.

برخی افراد به مواد تزریق شده، مانند بی‌حسی یا خود چربی، حساسیت دارند. این حساسیت می‌تواند منجر به التهاب، تورم و سفت شدن چربی شود. بدن افراد مختلف به طور متفاوتی به مواد خارجی واکنش نشان می‌دهد. در برخی افراد، سیستم ایمنی بدن به چربی تزریق شده به عنوان یک عامل مهاجم حمله می‌کند و باعث التهاب و سفت شدن آن می‌شود. با توجه به سابقه پزشکی و حساسیت‌هایتان، مواد تزریقی مناسب را با مشورت پزشک انتخاب کنید. و قبل از تزریق کامل، تست حساسیت انجام دهید تا از عدم وجود آلرژی به مواد تزریقی اطمینان حاصل شود.

تزریق بیش از حد چربی می‌تواند باعث تورم شدید در ناحیه واژن شود که می‌تواند دردناک و ناراحت‌کننده باشد. چربی تزریق شده می‌تواند به بافت‌های اطراف فشار وارد کند و باعث درد، بی‌حسی و مشکل در عملکرد این بافت‌ها شود همچنین تزریق چربی زیاد می‌تواند فشار زیادی به بافت‌های اطراف واژن وارد کند. این فشار می‌تواند باعث درد، ناراحتی و حتی آسیب به اعصاب و عروق خونی شود.

ترشحات چگونه چربی را سفت می‌کنند؟ ترشحات واژن حاوی مواد شیمیایی مختلفی هستند که می‌توانند با مواد تزریق شده واکنش نشان دهند. این واکنش می‌تواند باعث تغییرات در ویسکوزیته و قوام چربی شده و آن را سفت کند. برخی از آنزیم‌های موجود در ترشحات واژن می‌توانند چربی را تجزیه کنند. این امر می‌تواند باعث ناهموار شدن یا سفت شدن چربی تزریق شده شود. نوع چربی و مواد تزریقی باید با توجه به ترشحات طبیعی واژن شما انتخاب شود. قبل از انجام هرگونه تزریق چربی به لابیاها، حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید و در مورد سابقه پزشکی و ترشحات واژن خود به او اطلاع دهید.

 اگر در فرآیند خالص‌سازی چربی، ناخالصی‌ها و سلول‌های مرده به طور کامل از بین نروند، می‌توانند در محل تزریق تجمع کرده و باعث ایجاد غده‌های چربی شوند.

 ماساژ یا دستکاری بیش از حد ناحیه تزریق در روزهای اولیه پس از عمل، می‌تواند منجر به جابجایی و سفت شدن چربی شود.

چربی‌های تزریق شده به لابیاها از بدن خود فرد گرفته می‌شوند و به طور کلی خطری برای سلامتی ندارند. اما گاهی اوقات، این چربی‌ها ممکن است سفت شده و به صورت گلوله های چربی درآیند. این مشکل می‌تواند ناخوشایند و آزاردهنده باشد، اما جای نگرانی نیست، چرا که راه‌حل‌هایی برای درمان آن وجود دارد و یک عارضه جانبی نادر است.

درمان سفت شدن چربی تزریق شده به واژن (لابیا بیرونی واژن)

اولین قدم برای درمان، پیدا کردن دلیل سفت شدن چربی است. علل مختلفی مانند ویسکوزیته بالا، واکنش بدن، تزریق زیاد، ترشحات بدن و فعالیت مواد شیمیایی می‌توانند در این امر نقش داشته باشند.

  • مشورت با یک پزشک متخصص واجد شرایط اولین قدم ضروری است. پزشک با بررسی وضعیت شما، بهترین روش درمانی را برایتان تعیین می‌کند.
  • در برخی موارد، پزشک ممکن است از مواد حل‌کننده برای از بین بردن یا تخلیه چربی تزریق شده استفاده کند.
  • پیروی دقیق از دستورالعمل‌های مراقبتی پس از درمان، مانند شستشوی منظم ناحیه، برای بهبودی سریع‌تر و جلوگیری از عوارض ضروری است.
  • برداشتن چربی سفت شده با استفاده از روش مکش.
  • در موارد شدید، ممکن است برای برداشتن چربی سفت شده نیاز به جراحی باشد.
  • در کنار روش‌های درمانی اصلی، ممکن است پزشک از درمان‌های مکمل مانند فیزیوتراپی، ماساژ یا طب سوزنی برای تسکین درد و بهبود گردش خون در ناحیه استفاده کند.

قبل از انجام هرگونه اقدام درمانی، حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید. انتخاب روش درمانی مناسب به عوامل مختلفی از جمله شدت سفت شدن چربی، سابقه پزشکی و ترجیحات شما بستگی دارد.

سایر عوارض تزریق چربی به واژن (لب های بیرونی واژن)

عوارض جانبی کوتاه مدت مانند تورم، التهاب، درد، کبودی و بی حسی. این عوارض معمولاً خفیف هستند و طی چند روز تا چند هفته به طور کامل از بین می‌روند.  در برخی موارد، ممکن است عوارض جانبی بلندمدتی مانند ناهمواری، سفت شدن چربی، عفونت و عدم تقارن در ناحیه تزریق ایجاد شود. تزریق چربی ممکن است با گذشت زمان نیاز به ترمیم داشته باشد. انتخاب یک جراح باتجربه برای انجام این روش بسیار مهم است، زیرا مهارت و تجربه جراح در کیفیت نتایج نهایی تأثیر بسزایی دارد.

آیا تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد؟

به طور معمول این فرایند تحت بی­ حسی موضعی انجام می‌­شود و نیاز به بیهوشی عمومی ندارد. با این وجود اگر حجم چربی استخراح شده زیاد باشد ممکن است دکتر جراح تصمیم به بیهوشی بگیرد.

تزریق چربی به واژن چقدر ماندگار است؟

ماندگاری این روش متناسب با نوع تکنیک تزریق، مهارت جراح یا پزشک متخصص، پردازش چربی و انجام جلسات ترمیم می‌تواند بین ۶ ماه، یک‌ونیم تا سه سال برای افراد مختلف متفاوت باشد.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *