دکتر هدی حق نظر / جراحی زیبایی زنان / آیا جراحی ترمیمی لابیا (لابیاپلاستی) به پرده بکارت آسیب می رساند؟
۷ دقیقه
[ratemypost]
لابیاپلاستی در دختران باکره

آیا جراحی ترمیمی لابیا (لابیاپلاستی) به پرده بکارت آسیب می رساند؟

آنچه می خوانید...
جراحی لابیاپلاستی در دختر باکره

لابیاپلاستی به عمل زیبایی و ترمیمی ناحیه واژن در زنان و دختران گفته می شود که طی آن، قسمت اضافه لابیا مینور یا کوچک که لب های کوچک در ورودی واژن برش خورده و برداشته می شود. در واقع این عمل زیبایی نواقص ظاهری ناحیه تناسلی بانوان را به خوبی برطرف می کند و باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط زناشویی این افراد می گردد. این جراحی هم در زنان و هم در دختران باکره بدون هیچگونه نگرانی انجام می شود.

جراحی ترمیمی لبیا در دختران باکره

همان طورکه گفته شد لابیاپلاستی یک عمل زیبایی می باشد که بر روی لابیاهای کوچک یا مینور ناحیه تناسلی بانوان انجام می شود. هدف این عمل زیبایی کوچک کردن لبه های درونی واژن است که در دختران جوان ممکن است به دلایل مادرزادی و یا تغییرات سن و اختلالات هورمونی و یا کاهش و افزایش وزن بزرگ شده باشد و مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کند.
عمل لابیاپلاستی ممکن است توسط بیستوری ویا آراف و یا لیزر انجام شود ممکن است لابیاها کوچک باشند وبالیزر برداشته شود ویا بزرگ باشند که برداشتن آنها بالیزر امکانپذیرنباشدو نیاز به جراحی باشد ویا بجز لابیاپلاستی عمل هودوپلاستی هم لازم باشد به همین دلیل بالیزر امکان انجام آن نباشد واین مسئله توسط جراحی که تجربه ومهارت زیادی در این موارد دارد تشخیص داده میشود.
معمولا طی عمل قسمتهای اضافی لابیاهای مینور برداشته شود و لابیاها قرینه شوند. سپس بخشهای باقی مانده بخیه زده می شود. بخیه ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند و پس از مدتی هیچ اثری از برش یا جای بخیه ها وجود ندارد.
نکته ای که حائز اهمیت است این است که دختران جوان نگران عمل لابیاپلاستی برای پرده بکارت خود هستند. درحالی که عمل لابیاپلاستی برای دختران هیچ آسیبی به پرده بکارت آنها نمی زند. چون این جراحی بیرون واژن و ناحیه پرده بکارت انجام می شود و کاری به داخل واژن ندارد. پرده بکارت تنها در صورتی آسیب می بیند که دخول، وارد شدن جسمی به درون واژن و یا ضربات شدید ناشی از تصادفات به واژن اتفاق بیافتد.
نکته مهم لابیاپلاستی در دختران باکره این است که دختران می بایستی تا سن 18 سالگی صبر کرده سپس اقدام به انجام این عمل زیبایی-ترمیمی نمایند.

چرا دختران باکره کاندید جراحی ترمیمی لبیا هستند ؟

باید بدانید که بزرگی لابیاها یک بیماری نیست اما می تواند باعث عدم رضایت دختران از ظاهر واژن خود شود. بزرگی لابیاها مشکلات دیگری را نیزبرای این افراد به همراه دارد. که عبارتند از:

• کاهش اعتماد بنفس دختران
• درد و سوزش واژن موقع ورزش یا انجام بعضی از کارها مانند دوچرخه سواری
• درد، خارش و سوزش ناحیه تناسلی هنگام پوشیدن لباسهای تنگ یا شلوار جین تنگ
• تیرگی و چین و چروک زیاد لابیاها
• انحراف مسیر ادرار و عفونت های ادراری مکرر
• تمیز نشدن درست ناحیه تناسلی

جراحی ترمیمی لبیا وهودوپلاستی به صورت همزمان در دختران باکره

گاهی بعضی از افراد پس از انجام لابیاپلاستی و کوچک کردن لابیاها متوجه بزرگی کلیتوریس و بدفرمی آن می‌شوند. خانمهاباید ، در معاینات اولیه از جراح زیبایی زنان خود بخواهند که همزمان با لابیاپلاستی، عمل هودوپلاستی نیز انجام شود. در مقالات پیش توضیح دادیم که هودوپلاستی جراحی زیبایی کلیتوریس می‌باشد. این روش‌ها برای دختران جوان و باکره بدون مانع است و می توانند به راحتی نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

2 روش انجام لابیاپلاستی

جراحی ترمیمی لبیا در دختران باکره به چه روشی انجام می شود؟

معمولا به دو روش انجام میشود: وج ،تریم

برای انجام لابیاپلاستی در دختران باکره ممکنه از روش یا تکنیکی به نام wedge استفاده شود که سهولت و مزایای این روش باعث پرطرفدار شدن این تکنیک می شود. دلیل نامگذاری این روش، شکل برش هایی است که در زمان جراحی زده می شوند. برش های این جراحی v شکل هستند به همین دلیل کناره های لابیا بعد از این روش سالم می ماند.
در این روش بافت طبیعی لابیا ها به مقدار زیادی حفظ می شود و در این روش زخم ها بسیار اندک هستند و اسکاری از آن باقی نمی ماند. همچنین در این تکنیک علاوه بر از بین رفتن لابیا های بزرگ، واژن نیز تنگ تر می شود که این مسئله از دیگر دلایل پرطرفدار شدن جراحی لابیاپلاستی است. این تکنیک، برای دختران باکره نیز قابل انجام است.
در روش trim برخلاف روش قبلی کناره های لابیا را به طور کل حذف می کند که این کار خونرسانی در واژن و اطراف آن را بهبود می بخشد. همچنین با حذف رنگدانه های تیره، رنگ واژن و لابیا نیز روشن تر می شود. به دلیل اینکه در این تکنیک کناره ها کاملا حذف می شوند، برای افرادی که بزرگی و تورم یا به طور مادرزادی، لابیا قرینه نیست انتخاب بسیار مناسبی می باشد. دوران نقاهت در این تکنیک کمی بیشتر است و انجام لابیاپلاستی از طریق این تکنیک نیز آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی لبیا در دختران باکره

عمل لابیاپلاستی یکی از حساس ترین عمل های دستگاه تناسلی محسوب می شود و نیاز مراقبت هایی دارد تا نتیجه مناسبی از جراحی دریافت شود . این مراقبت ها عبارتند از :
• استفاده از کمپرس یخ واسپری آب سرد به منظور شستشو
• عدم استفاده از توالت های ایرانی بعد از جراحی چرا که ممکن است به لابیاها و یا بخیه ها فشار وارد شود.
• راه رفتن آن هم به صورت آهسته و اجتناب از تند راه رفتن
• عدم پوشیدن لباس های تنگ بعد از جراحی
• مصرف به موقع آنتی بیوتیک های تجویزی
• اجتناب از انجام فعالیت های سنگین بدنی و بلند کردن اجسام سنگین
• خشک نگه داشتن محل جراحی به مدت 10 روز
• عدم برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته

نکته مهم وحائز اهمیت آن است که اگر فردی نیازبه هودوپلاستی همزمان با لابیاپلاستی دارد این عمل را نزد متخصص زنان و زایمانی انجام دهد که قبلا اینگونه جراحی هارا به وفور انجام داده باشد و ازمراجعه کنندگان قبلی خود تصاویر قبل وبعد عمل لابیاپلاستی را در آرشیو مطب ذخیره داشته باشد تا شما به راحتی بتوانید نتایج تصاویرقبل وبعد عمل را ببینید و تصمیم گیری کنید.

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =