دکتر هدی حق نظر / جراحی زیبایی زنان / جراحی همزمان لابیاپلاستی و تنگی واژن
۶ دقیقه
[ratemypost]
جراحی همزمان لابیاپلاستی و تنگی واژن در ساری

جراحی همزمان لابیاپلاستی و تنگی واژن

آنچه می خوانید...
ایا می توان جراحی تنگی واژن را همراه با لابیاپلاستی انجام داد؟

جراحی همزمان لابیاپلاستی و تنگی واژن مزایایی زیادی دارد و هر دو سبب ایجاد طراوت در بافت لبیاها و واژن می شوند. عمدتا لابیاپلاستی برای کاهش و تغییر شکل لابیای مینور انجام می شود، اما اگر چروکیدگی و افتادگی در بافت لابیا ماژور وجود داشته باشد می توان ماژوروپلاستی انجام داد یعنی لابیا ماژورها (لابیای بیرونی) را صاف و لیفت کرد. در صورتی که هدف از انجام جراحی واژینوپلاستی سفت کردن عضلات واژن است. زایمان و افزایش سن ممکن است سبب گشاد شدن واژن و تغییر شکل و کشیده شدن لابیای مینور شود. کسانی که دچار این دو مشکل هستند می توانند این دو جراحی یعنی واژینوپلاستی با لابیاپلاستی را به صورت همزمان انجام دهند. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این جراحی بدانید.

ایا می توان جراحی تنگی واژن را همراه با لابیاپلاستی انجام داد؟

بله، همزمان با جراحی لابیاپلاستی بسیاری از جراحی زیبایی خانم ها را می توان انجام داد از جمله تزریق چربی به لابیاها و واژینوپلاستی. در بعضی از موارد علاوه بر اینکه لبه های داخلی واژن دچار افتادگی شده است، بیمار مشکل گشادی واژن نیز دارد، که هر دو مشکل می تواند کیفیت زندگی فرد را از جمله رابطه جنسی او را تحت تاثیر قرار دهد. در برخی موارد خانم ها خواستار انجام این دو عمل باهم هستند. اگر به دنبال بهترین جراح هستید دکتر هدی حق نظر می تواند این دو جراحی زیبایی لابیا و واژن را به صورت همزمان انجام دهد و به کمک آن علاوه بر کاهش سایز لابیاها، گشادی واژن را برطرف کند.

مزایای انجام همزمان جراحی لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن چیست؟

  • یک بار بیهوشی
  • یک دوره نقاهت و بهبودی
  • افزایش اعتماد به نفس به دلیل بهبود ظاهر ناحیه تناسلی
  • افزایش میل جنسی به دلیل کاهش درد ناشی ازلابیای بزرگ درزمان رابطه
  • پیشگیری از عفونت های واژن به دلیل بزرگی لابیا
  • رفع بی اختیاری ادرار
  • نداشتن احساس درد در هنگام رابطه جنسی و فعالیت های ورزشی

انجام همزمان لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟

همانطور که می دانید واژینوپلاستی با بیهوشی عمومی انجام می شود و  در حدود ۱  ساعت طول می کشد و بیماران در طول عمل جراحی دردی را احساس نمی کنند. پس از انجام عمل، اکثر بیماران می توانند به خانه بازگردند و نیاز به بستری ندارند. به بیماران دستورالعمل های و توصیه هایی بعد از عمل و همچنین داروهایی برای تسکین درد داده می شود. در جراحی تنگ کردن واژن پزشک فرد را ارزیابی می کند که چه مقدار پوست باید برداشته شود و بعد از حذف پوست های اضافی ماهیچه های واژن ترمیم و سفت می شود.

عمل لابیاپلاستی هم نیم الی یک ساعت طول می کشد. این روش نیز شامل کاهش سایز لابیای مینور و یا لابیاماژور تغییر شکل آن است. پزشک با برداشت بافت اضافی، سپس لبه هایی که بریده شده اند را بخیه می زند.

البته باید توجه داشته باشید که انجام این جراحی زیبایی  لبیا و واژن همزمان با یکدیگر سبب طولانی تر شدن مدت جراحی می شود. جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی را به آسانی می توان به شکل همزمان انجام داد و بدون آن که مشکلی برای بانوان بروز کند.

مزایای انجام همزمان جراحی لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی همزمان لابیاپلاستی و واژینوپلاستی چیست؟

اگر چه یکی از مزیت های انجام همزمان این دو جراحی یک دوران نقاهت است ولی به مراقبت های بیشتر نیاز دارد و ممکن است شما درد و تورم بیشتری را تجربه کنید.

1-تمام دستورالعمل های قبل از عمل را انجام دهید

اولین قدم برای اطمینان از بهبودی سریع، پیروی از تمام دستورالعمل های قبل از عمل ارائه شده توسط جراحی زیبایی زنان است. بیماران باید مصرف الکل و سیگار کشیدن را حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی قطع کنند. همچنین توصیه می شود که مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، آسپرین و رقیق کننده های خون را متوقف کنند. از مصرف هر دارو یا مکملی که می تواند خطر خونریزی بیش از حد در حین جراحی را افزایش دهد مانند، ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 نیز باید اجتناب شود.

2. استراحت مناسب داشته باشید

پس از اتمام عمل لابیاپلاستی، از بیماران خواسته می شود تا یک ساعت بمانند تا قبل از رفتن به خانه بهبودی اولیه حاصل شود. پس از خروج باید برنامه ریزی کنند که برای دو تا سه روز اول در رختخواب استراحت کنند. بیماران باید یک بالش زیر باسن خود قرار دهند تا تورم کاهش یابد و در هفته اول به پشت بخوابند.

3. تمام داروها را طبق دستور مصرف کنید

بسیار مهم است که تمام داروهای تجویز شده را دقیقاً طبق دستور مصرف کنید. پزشک ممکن است یک دوره سه روزه آنتی بیوتیک و همچنین داروهای ضد درد و و ملین را به بیمار تجویز کند .

4. مراقبت از محل جراحی

مراقبت از محل جراحی به کاهش خطرات عوارض کمک می کند و در عین حال باعث بهبودی و راحتی می شود. باید محل برش ها بعد از شستشوی سریعا با حوله ی نرم خشک شود. کمپرس یخ را به مدت سه روز غیر مستقیم روی ناحیه عمل قرار دهند تا کبودی و تورم به حداقل برسد. برای جلوگیری از تماس مستقیم باید یک پارچه تمیز  بین محل برش و یخ قرار داد.

محل جراحی تا زمان بهبودی کامل نباید در معرض نور خورشید قرار گیرد (این شامل برنزه شدن نیز می شود). کرم های اسکار و سایر پمادها فقط با نظر جراح قابل استفاده هستند.

5. از فعالیت های شدید خودداری کنید

فعالیت های شدید (مانند رقص، شنا، دویدن و بیشتر ورزش ها) را نمی توان به مدت شش تا هشت هفته پس از جراحی انجام داد. بیماران نباید در شش تا هشت هفته اول رابطه جنسی داشته باشند.

6. تمام دستورالعمل های بهداشتی را دنبال کنید

دستورالعمل‌های بهبودی را که پزشک به بیماران خود ارائه می دهد، باعث بهبودی و کاهش خطرات می‌شود. این موارد شامل نکات بهداشتی است. بیماران ممکن است پس از سه تا چهار روز دوش گرفتن (استفاده از صابون ملایم) را از سر بگیرند، ولی بعد از دوش گرفتن سریعا محل برش ها باید خشک شود. تا زمان بهبود کامل برش ها (معمولاً شش هفته) تماس با آب استخر و دریا مجاز نیست.

7. برای از سرگیری فعالیت های عادی مدت زمان مناسب را منتظر بمانید

بیماران ممکن است چند روز پس از عمل جراحی به سر کار بازگردند تا زمانی که کار آن ها شامل کار فیزیکی نباشد. آنها نباید برای مدت یک  هفته رانندگی کنند (تا زمانی که استفاده از داروهای ضد درد متوقف نشده است). تامپون را نمی توان برای شش تا هشت هفته استفاده کرد.

یک هفته بعد عمل و سپس یک ماه بعد عمل باید جهت بازبینی ناحیه عمل به جراح مربوطه مراجعه کنند. جهت تصمیم و انجام عمل لابیاپلاستی و تنگی عکس های قبل و بعد عمل را از جراحتان بخواهید.

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =