5 / 5. 1

۷ دقیقه
جراحی زیبایی زنان

جراحی زنان

آنچه می خوانید...

میل و تمایل به زیبایی و زیباتر دیده شدن در وجود هر انسانی نهفته است. در دنیای امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع روش های مختلف جراحی زیبایی در حوزه زنان شکل گرفته است که جراحی زیبایی واژن یکی از این جراحی ها می باشد.

جراحی زیبایی زنان

همه مراحل بازسازی و بهبود دستگاه تناسلی زنان تحت عنوان “جوانسازی واژن” طبقه بندی می شوند. با این حال، گرایش زیاد برای این نوع جراحی باعث شد تا گزینه های خاص تری را برای خانم ها در دستیابی به یک واژن بدون ایراد و نقص در دسترس قرار بدهد.

با گذشت زمان و بالا رفتن سن و همچنین عواملی مانند زایمان های متعدد شکل دستگاه تناسلی تغییر خواهد کرد. برای بهبود این وضعیت و بازگرداندن جوانی و زیبایی نیاز است از روش های پیشرفته در این زمینه بهره ببریم.

جراحی های زیبایی زنان عموماً بدون نیاز به بیهوشی انجام شده و دوران نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت.

جراحی زیبایی زنان چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

جراحی زنان چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی بانوان اصطلاحی گسترده است که شامل روش های متعددی از جمله لابیاپلاستی، کاهش هود کلیتورال، هایمنوپلاستی، بزرگ شدن لب های بزرگ، واژینوپلاستی و تقویت نقطه G است.

جراحی های زیبایی زنان عموما با بی حسی موضعی انجام می شود و دوران نقاهت خاصی ندارد به طوری که بیمار پس از عمل به سرعت به روتین عادی زندگی خود برمی گردد و تداخل در سبک زندگی خانم را به حداقل می رساند.

جراحی دستگاه تناسلی یا واژن معمولا به افراد زیر توصه می شود :

 • افرادی که داررای اختلال عملکرد جنسی هستند.
 • افرادی که در هنگام مقاربت و رابطه جنسی درد دارند.
 • افرادی که در فعالیت های ورزشی آن ها تداخل ایجاد شده است.
 • افرادی که به واسطه زایمان واژن آن ها دچار مشکل شده است.
 • افرادی که دچار آسیب معکوس برش دستگاه تناسلی هستند.
 • افرادی که افتادگی واژن دارند.
 • افرادی که بی اختیاری ادرار دارند.
 • درمان واژینیسموس

روش های رایج در جوانسازی واژن

از جمله بهترین و موثر ترین روش های جوانسازی واژن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کربوکسی تراپی

در این روش برای جوانسازی واژن از تزریق گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. دی اکسید کربن اکسیژن رسانی به واژن را بیشتر کرده و باعث تحریک ساخت کلاژن های جدید در واژن می شود.

دستگاه هیگز 

این دستگاه نوعی آر اف پیشرفته می باشد که حاوی انرژی گرمایی و انقباضی عضلات می باشد و چون خاصیت انقباض عضلات را دارد بنابراین با تقویت عضلات کف لگن باعث جوانسازی کانال واژن می گردد و از طرفی با استفاده از اپلیکاتور های خارجی هم می توان لیفت خارج کانال و لابیا ها را انجام داد.(این اپلیکاتور ها چه خارجی و چه ایرانی یکبار مصرف می باشند)

جراحی های زنان چه مزایایی دارد؟

انجام جراحی های زیبایی واژن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس بانوان و ررضایت از ناحیه تناسلی خود، می تواند تاثیرات بسیاری در کیفیت زندگی زناشویی افراد نیز داشته باشد. 

از جمله مزایای جراحی زیبایی زنان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش درد در اندام  تناسلی
 • بالا رفتن میل جنسی
 • باز گرداندن جوانی و زیبایی ظاهر
 • از بین بردن خشکی واژن
 • بالا بردن اعتماد به نفس

خدمات بهترین جراح زنان

تراشیدن مو، وکس، الکترولیز و لیزر موهای زائد ممکن است امکان دید بهتر دستگاه تناسلی خارجی را برای زنان و همسران آنها فراهم کند.این امر باعث شده که عدم تقارن در دستگاه تناسلی و مشکلات موجود در آن به طور واضح مشخص شود و فرد را به انجام عمل زیبایی ترغیب کند.

تصور داشتن دستگاه تناسلی خارجی از نظر زیبایی شناختی، که توسط اینترنت و سایر منابع رسانه ای تقویت می شود، ممکن است زنان را به دنبال تغییر دستگاه تناسلی در جراحی زیبایی سوق دهد.

لابیاپلاستی در بالا بردن میل جنسی و افزایش اعتماد به نفس و به زیباتر و شاداب تر دیده شدن ناحیه تناسلی فرد کمک شایانی می کند و یکی از عوامل مهم در تصمیم گیری افراد به عمل زیبایی دستگاه تناسلی می باشد.

واژینوپلاستی

یک روش برای کاهش عرض واژن است. به طور طبیعی این کشش در حین رابطه جنسی و زایمان لازم است، اما بافت های واژن می توانند با گذشت زمان خاصیت کششی خود را از دست دهند، به ویژه پس از چندین زایمان. این کشش  گاهی می تواند بر لذت یک زن در هنگام رابطه جنسی تأثیر بگذارد.

در حین انجام واژینوپلاستی، یک جراح زیبایی ممکن است از روش هایی مانند سفت شدن عضلات پرینه یا ترمیم دیواره واژن، کاهش عرض کلی واژن و “سفت” شدن بافت ها استفاده کند. در حالی که به طور معمول واژینوپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی عنوان می شود، می تواند به عنوان یک روش بازسازی برای رفع نقایص مادرزادی یا آسیب های بافتی که ممکن است در هنگام زایمان رخ داده باشد نیز مورد استفاده قرار گیرد.

لابیاپلاستی

به اندازه و شکل لابیاها یا چین های پوستی که دهانه واژن را در برمی گیرند، اشاره می کند. باید توجه شود که اندازه و شکل لابیا ها در افراد مختلف متفاوت است. بسیاری از خانم ها در ناحیه لابیا دارای  پوست بیش از حد طبیعی هستند, که ممکن است هنگام پوشیدن لباس تنگ بری آن ها ایجاد ناراحتی کند یا رابطه جنسی ان ها را دچار مشکل کند و یا سبب عفونت مکرر و مقاوم به درمان شود.

به همین دلیل از این روش برای از بین بردن این عارضه استفاده می کنند. بنابراین، روش لابیاپلاستی می تواند پوست اضافی را از دو طرف لابیا برای کاهش اندازه کلی یا فقط از یک طرف برای اصلاح عدم تقارن از بین ببرد.

لابیاپلاستی در دختران زیر ۱۸ سال فقط  در مواردی که ناهنجاری مادرزادی قابل توجهی دارند، یا علائم مداومی دارند که پزشک معتقد است به طور مستقیم توسط آناتومی لابیا یا هر دو ایجاد می شود, انجام می گیرد.

هودکتومی

کاهش هود کلیتورال می تواند همزمان با لابیاپلاستی انجام  شود تا از افتادگی هود کلیتورال پس از لابیاپلاستی  جلوگیری شود. این عمل افزایش رضایت جنسی را در بر دارد.

هایمنوپلاستی

«هایمنوپلاستی» یا ترمیم بکارت، عمل جراحی می باشد که غالبا به دست پزشکان و ماماها برای بازگرداندن بکارت که می تواند به دلایل مختلفی از جمله ورزش, دو چرخه سواری, اسب سواری و سابقه رابطه جنسی از بین رفته است، انجام شود.

مونسپلاستی

مونسپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که در آن پوست اضافی و بافت چربی از روی پد چربی بالای استخوان دستگاه تناسلی خارج می شود. مونسپلاستی می تواند به ایجاد ظاهری صاف و زیبا در قسمت روی دستگاه تناسلی کمک کند.

کلام آخر

متخصصان زنان و زایمان که اقدامات زیبایی را انجام می دهند باید به اندازه کافی آموزش دیده، باتجربه و دارای مهارت و تبحر کافی برای انجام این عمل باشند. آشنایی وسیع با ظاهر و عملکرد و همچنین توانایی کنترل عوارض، از متخصصان زنان و زایمان که این روش ها را انجام می دهند انتظار می رود به همین دلیل نیز اغلب توصیه می شود که برای انجام این جراحی به بهترین متخصص زنان و زایمان مراجععه نمایید. 

شما می توانید با انتخاب دکتر هدی حق نظر به عنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی در این زمینه با آرامش خاطر و بدون نگرانی از نتایج منفی در عمل به دستگاه تناسلی خود زیبایی و جوانی را برگردانده و اعتماد به نفس خود را بالا برده و همچنین روابط شخصی خود را بهبود ببخشید.

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =