دکتر هدی حق نظر / جراحی زیبایی زنان / بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی
۶ دقیقه
[ratemypost]
بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی

بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی رایج ترین جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان است و شامل کوچک کردن لابیا مینور یا لب های داخلی فرج می شود. جراحی لابیاپلاستی با درد و ناراحتی بسیار ناچیزی همراه می باشد. این عمل را خانم ها به دلایل ظاهری و یا عملکردی انجام می دهند. سوال خیلی از افراد خواهان لابیاپلاستی، این است که بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی چقدر زمان می برد؟ آیا در دوران بهبودی درد داریم؟ برای بهبودی سریع و کامل چه کارهای را نباید انجام دهیم؟ امروز با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

دوران بهبودی لابیاپلاستی چقدر دردناک است؟

آیا بعد از لابیاپلاستی درد داریم؟

جراح لابیاپلاستی پس از عمل مسکن ها را تجویز می کند تا مطمئن شود که هر گونه درد یا ناراحتی که تجربه می کنید حداقل است. اکثر بیماران گزارش می دهند که درد کمی که تجربه می کنند، در عرض 2 تا 3 روز پس از جراحی احساس ناراحتی کاهش می یابد و بهبودی پس از لابیاپلاستی معمولاً سریع است.
بعد از لابیاپلاستی ممکن است مقدار متوسطی تورم وجود داشته باشد و معمولاً در طی 3 تا 5 روز اول پس از جراحی برطرف می شود اما بدلیل نوع بافت ونحوه مراقبت واستراحت گاهی ممکن است مدت تورم طولانی ترباشد . جراحی لابیاپلاستی روشی است که انجام آن تقریباً 1 تا 2 ساعت طول می کشد. چه برای لابیاپلاستی یک بی‌حسی موضعی یا بی‌حسی عمومی داشته باشید، می‌توانید در همان روز عمل به خانه بروید.

دوران بهبودی لابیاپلاستی چقدر دردناک است؟

لابیاپلاستی جراحی است که به خوبی قابل تحمل می باشد و با درد یا ناراحتی بسیار زیاد همراه نیست. بیشتر بیماران دردی بعد از لابیاپلاستی ندارند. هر گونه ناراحتی را می توان با مصرف داروهای مسکن تجویزی که توسط پزشک به شما ارائه می شود، بهبود بخشید. در اواخر هفته اول پس از لابیاپلاستی، احساس خارش غیر معمول نیست و این می تواند نشانه ای از پیشرفت روند بهبودی طبیعی باشد. در مواردی که خارش مداوم است و با ترشحات غیر طبیعی همراه است یا بدتر می‌شود، این می‌تواند نشانه عفونت باکتریایی یا قارچی بالقوه یا در برخی موارد واکنش آلرژیک به داروها یا پانسمان‌ها باشد. در این موارد، به شما توصیه می کنیم که سریع به پزشک خود مراجعه کنید.

آیا در دوران بهبودی لابیاپلاستی تورم دارم؟

ایجاد کبودی و تورم خفیف تا متوسط در هفته اول پس از جراحی طبیعی است و با برطرف شدن آن، هر گونه احساس ناراحتی برطرف می شود. تورم لابیاپلاستی تا 1 هفته طول می کشد تا برطرف شود و با استفاده از کمپرس های سرد روی لابیا بهبود می یابد. در تعداد کمی از موارد، تورم مداوم ممکن است تا 3 ماه قابل مشاهده باشد، اما این تورم پس از چهار هفته اول به سختی قابل مشاهده است و نباید باعث اختلال در فعالیت های روزمره ی شما شود.
می توانید با دراز کشیدن به پشت در حالت باسن بالا رفته به کاهش تورم نیز کمک کنید. قرار دادن کمپرس یخ در روی ناحیه عمل می تواند بسیار مفید باشد، اما باید فقط برای مدت زمان محدود و هر بار 10دقیقه استفاده شود.

چه مدت طول می کشد تا لابیاپلاستی به طور کامل بهبود یابد؟

زمانی که لابیاپلاستی توسط یک جراح زیبایی واژن انجام شود، یک درمان بسیار ایمن و موثر برای لابیاهای بزرگ است و دوره نقاهت پس از جراحی حداقل است و اغلب بیماران در عرض دوتا شش هفته به فعالیت های عادی روزانه خود باز می گردند.
پس از انجام عمل جراحی کوچک کردن لابیا دکتر هدی حق نظر، به شما توصیه می‌کنیم که 3 تا 5 روز از محل کار خود مرخصی داشته باشید تا بتوانید به راحتی استراحت کنید، اگرچه استراحت یک هفته‌ای بهینه است. اغلب کبودی و تورم تا پایان هفته اول از بین می رود. اکثر فعالیت های روزانه را می توان بعد از یک هفته دوباره آغاز کرد مانند رفتن به سر کار. تورم بعد از جراحی معمولاً پس از سه روز بدتر می شود و سپس کم کم بهبود می یابد.
اکثر بیماران فعالیت های مانند ورزش و آمیزش جنسی را در 6 یا 8 هفته پس از عمل لابیاپلاستی انجام دهند. البته بهبودی در افراد مختلف متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود لابیاپلاستی، باید با پزشک متخصص زنان در ساری صحبت کنید.

چه کارهایی را در دوران بهبودی لابیاپلاستی نباید انجام دهیم؟

بهبودی پس از لابیاپلاستی را می توان با پوشیدن لباس های گشاد پنبه ای و نخی سرعت بخشید و همچنین از تحریک ناحیه ی برش لابیا جلوگیری شود. باید دقت داشته باشید که تا شش هفته پس از عمل از ورزش شدید خودداری فرمایید. پس از جراحی لابیاپلاستی باید تا شش هفته کامل از رابطه جنسی خودداری کنید. همچنین باید حداقل تا چهار هفته پس از انجام این عمل از استفاده از تامپون اجتناب کنید.
افراد می توانند پس از دو هفته رانندگی را مجدداً آغاز کنند و همچنین توصیه می شود در دو هفته اول به پشت بخوابید تا از هرگونه اصطکاک در ناحیه برش جلوگیری شود.

آیا لابیاپلاستی باعث بی حسی ناحیه واژن می شود؟

این اتفاق طبیعی است و در دو هفته اول که برش ها در حال بهبود هستند و تورم به آرامی فروکش می کند، ممکن است رخ دهد. این بی حسی موقت است و بعد از دوران بهبودی این مشکل برطرف می شود.

آیا می توانم بعد از لابیاپلاستی راه رفت؟

هیچ محدودیتی برای راه رفتن بعد از لابیاپلاستی وجود ندارد ولی بهتر است در روز های اول از پیاده روی خودداری کنید. جراحی لابیاپلاستی به طور کلی یک روش زیبایی دردناک نیست و دوره نقاهت نسبتاً سریع دارد. افراد باید همیشه به بدن خود گوش دهند و برای جلوگیری از تأخیر در بهبودی نباید عجله داشت و زود اقدام کرد. کبودی و تورم خفیف بعد از عمل طبیعی می باشد و ممکن است علت درد کم بعد از عمل باشد.

جای زخم بعد از لابیاپلاستی چگونه است؟

اسکار حاصل از عمل لابیاپلاستی آن به نوع روش انتخابی بستگی داشته و دکتر هدی حق نظر در تکنیک های لابیاپلاستی متخصص می باشد تا ظاهر اسکار را تا حد امکان به حداقل برساند. در بیشتر موارد، جای های زخم در چین‌های طبیعی بدن قرار می‌گیرد تا طبیعی‌ترین نتیجه را ایجاد نمایند. بنابراین تشخیص اینکه آیا یک روش جراحی انجام شده است یا خیر بسیار سخت می باشد. برای برای لابیاپلاستی بهتر است از بخیه های قابل جذب استفاده شود. بخیه ها قابل جذب خود به خود حل می شوند و هر گونه بافت اسکار اولیه در چند ماه اول پس از جراحی نرم می شود و به مرور زمان بهبود می یابد.

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =