دکتر هدی حق نظر / جراحی زیبایی زنان / جراحی لابیاپلاستی ترمیمی
۵ دقیقه
[ratemypost]
لابیاپلاستی ترمیمی چیست ؟

جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

آنچه می خوانید...

گاهی اوقات بانوان بدنبال عمل لابیاپلاستی دچار اشکال درظاهر لابیا ویا اختلال درعملکرد لابیاها میشوند که برای اصلاح آنها نیاز به انجام عمل لابیاپلاستی ترمیمی میشود. در این مقاله به صحبت در این رابطه پرداخته ایم.. همراه ما باشید

لابیاپلاستی ترمیمی

جراحی ترمیمی لبیا ترمیمی

عمل لابیاپلاستی ترمیمی در بیمارانی انجام می شود، که عمل لابیاپلاستی اولیه آن ها با تکنیک غلط انجام شده و یا از نتیجه جراحی ناراضی هستند ، اغلب این عمل ترمیمی بسیار سریع ترانجام میشود ولی بادقت وظرافت بیشتر ولی گاهی هم جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم ممکنه عمل بزرگی باشد ،گاهی نیاز است برای ترمیم لابیا ها از پیوند یا گرفت استفاده شود. لازم است این نکته در نظر گرفته شود که حتما از جراحی بار اول شش ماه گذشته باشد، زیرا عمل ترمیم زود هنگام می تواند سبب بروز عوارض بدتر در فرد شود.
گاهی هم عمل ترمیمی بدلیل عدم انجام هودوپلاستی موردنیاز همزمان با لبیاپلاستی و یا اسکارهای دندان موشی درلبه ها بدلیل بخیه های نادرستی که درلبه ها زده شده انجام می شود درنتیجه ممکنه فرد متقاضی جراحی ترمیمی باشد گاهی ممکنه برداشت بافت لبیادرقسمت بالا وپایین غیرقرینه بوده ونیاز به اصلاح باشد.

لبیاپلاستی ترمیمی باید دقیق وباحساسیت خاص انجام شود چون امکان ترمیم برای بار بعدی بسیارسخت و مشکل خواهدبود وگاهی امکانپذیر نخواهد بود.

هدف از انجام جراحی ترمیمی لبیا ترمیمی چیست ؟

لابیاپلاستی ترمیمی دو هدف کلی دارد :

اصلاح فرم ظاهری از نظر :

  • عدم تقارن بین لابیاها پس از لابیاپلاستی اولیه
  • باقی ماندن جای برش، بخیه و اسکار
  • لابیای داخلی طولانی باشد.
  • لابیاهای داخلی در عمل جراحی لابیاپلاستی بیش از اندازه کوچک شده باشد.
  • باقی ماندن ساختارهای ناهموار و نامنظم بر روی لبه های پوست ناحیه واژینال
  • بافت اضافی کلیتورال در حین لابیاپلاستی برداشته نشده باشد موجب ایجاد (میکروپنیس) شود.

اصلاح مشکلات عملکردی:

  • درد در هنگام رابطه جنسی
  • خشکی وسوزش درزمان رابطه جنسی

همه ی این موارد می توانند برای بیماران بسیار آزار دهنده باشند. بنابراین قبل از از لابیاپلاستی، انتخاب یک پزشک متخصص زنان باتجربه درزمینه لبیاپلاستی به علاوه ی تعیین و شفاف سازی انتظارات قبل از عمل بسیار مهم است.

اقدامات قبل از جراحی ترمیمی لبیا ترمیمی

اقدامات قبل از جراحی لابیاپلاستی ترمیمی مثل جراحی اولیه است و شامل:
• معاینه بیمار قبل از جراحی
• انجام آزمایش خون به دلیل تشخیص اختلالات انعقادی و عفونت ها
• بیمار خونریزی غیر طبیعی و طبیعی (پریود) نداشته باشد
• انجام تست پاپ اسمیر اگرانجام نشده
• عدم وجود تبخال تناسلی و زگیل تناسلی

مراقبت های پس از جراحی ترمیمی لبیا ثانویه

خانم هایی که عمل ترمیم لابیاپلاستی را انجام می دهند، نیاز به دوره نقاهت خاصی ندارند و می توانند سریع تر به روتین زندگی خود بازگرند. مراقبت های لازم پس از عمل نیز کمتر از مراقبت های لازم برای لابیاپلاستی اولیه است که از سوی پزشک به طور کامل تعیین می شود.

البته اگر فرآیند ترمیم با جراحی انجام شود، توجهات خاص خود را دارد که آن هم توسط پزشک متخصص اعلام می گردد.

انتخاب بهترین جراحی ترمیمی لبیا ترمیمی

برای بسیاری از بانوان، ناحیه تناسلی و زیبایی آن بسیار مهم می باشد و بر افزایش اعتماد به نفس و همچنین کیفیت رابطه جنسی آن ها تاثیر بسزایی دارد. مشکلات زیبایی در این زمینه و مشکلات عملکردی مانند اختلال عملکرد جنسی بسیار تاثیرگذار هست.
زیبایی واژن امروزه یک حوزه ی بسیار خاص و پر اهمیت از خدمات پزشکی زیبایی است. به همین دلیل به تمام متقاضیان این جراحی توصیه می کنیم قبل از جراحی زیبایی واژن تحقیقات و بررسی های دقیقی انجام دهند و یک جراح متخصص و مجرب در این زمینه را برای انجام جراحی لابیاپلاستی خود انتخاب کنند. در غیر این صورت ممکن است با نتایج نامطلوب و عوارضی مواجه شوند که لازم باشد زمان و هزینه ی بیشتری را صرف رسیدن به خواسته های خود از انجام این جراحی بکنند.

هدف از این کار دستیابی به وضعیت زیبایی بیشتر، بهبود و تقویت اعتماد به نفس فرد، داشتن عملکرد بهتر و رهایی از دردسرهای مرتبط با آن است. با انجام عمل جراحی ترمیمی لابیاپلاستی می توان برای بیمارانی که پس از لابیاپلاستی نتایج منفی به دست آورده اند، شرایط بسیار بهتری ایجاد کرده و رضایت آن ها را افزایش داد.

نکته پایانی درمورد لابیاپلاستی ثانویه یا ترمیمی:

در صورتی که جراحی لابیاپلاستی توسط متخصص زنان ماهر در جراحی های زیبایی زنان انجام شود احتمال ترمیم مجدد این جراحی کاهش می یابد.

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =