۶ دقیقه
[ratemypost]
جراحی کلیتوریس

جراحی هودکتومی

آنچه می خوانید...

عمل زیبایی کلیتوریس یکی از روش های جراحی زیبایی زنان برای بانوانی می باشد که از ناحیه تناسلی خود رضایت ندارند. بانوانی که تمایل دارند بدون نگرانی از لباس های تنگ استفاده کنند، معمولا این روش جراحی را انتخاب می کنند. تا با کوچک کردن پوست روی کلیتوریس در ناحیه تناسلی، به زیبایی این قسمت از بدن خود بیافزایند.

جراحی هودکتومی و نحوه انجام آن

بانوان در ناحیه تناسلی خود دارای بخشی به نام کلیتوریس هستند که در اصل بخش فوقانی و حساس ناحیه تناسلی آن ها را تشکیل می دهد.
ناحیه کلیتوریس در حدود ۳۰ تا ۷۰درصد در زنان به تنهایی باعث ارضا جنسی می شود به همین منظور بسیار مهم می باشد. پوستی روی کلیتوریس وجود دارد که به آن کلیتورال هود گفته می شود. این ناحیه در برخی از بانوان ظریف و در برخی دیگر بسته به عوامل مختلف بزرگ و پر از چین می باشد.
بسیاری از خانم ها ممکن است درگیر این مسئله باشند که این قسمت از ناحیه تناسلی خود را زیباتر نمایند. به همین دلیل به سراغ عمل زیبایی کلیتوریس می روند تا بتوانند چین های کلیتوریس را برطرف نموده و یا آن را کوچک تر کنند.
امروزه خوشبختانه می توان به راحتی با جراحی زیبایی هودکتومی، این قسمت از ناحیه تناسلی را زیبا نموده و مشکلات آن را برطرف کرد. به طور کلی بزرگ بودن پوست روی ناحیه کلیتوریس در بدن، می تواند حساسیت، خارش، سوزش درد و مشکلات دیگری را برای خانم ها به همراه داشته باشد.

نحوه انجام جراحی هودکتومی:
این عمل برای کوچک کردن کلیتوریس ناحیه تناسلی و معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت. بد نیست بدانید که همزمان با این جراحی زیبایی می توان عمل لابیاپلاستی را نیز انجام داد.
نحوه انجام پذیری این عمل جراحی توسط پزشک متخصص زنان، بدین صورت است که بر روی کلیتوریس توسط جراحی، یک برش عمودی کوچک و در حد نیم سانتی متر ایجاد می شود. سپس لبه های ایجاد شده در اثر برش برگردانده می شوند و با نخ فرآیند دوختن انجام می گیرد. تمام پروسه عمل کلیتوریس، حدود ۱۵ دقیقه زمان می برد.

جراحی هودکتومی در ساری

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی هودکتومی می باشند؟

بانوانی هستند که می توانند با انجام جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودو پلاستی، مشکلات ناحیه تناسلی خود را برطرف نمایند. از جمله این افراد باید به خانم هایی که دارای شرایط زیر هستند اشاره کنیم:
• خانم هایی که در زمان پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی می کنند.
•بانوانی که با کاهش لذت جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی مواجه هستند.
• خانم هایی که در زمان تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم دشواری هایی دارند.
• کسانی که از ظاهر کلاهک کلیتوریس در بدن خود ناراضی هستند

هدف از انجام جراحی هودکتومی چیست

خانم هایی که تمایل به انجام جراحی کلیتوریس دارند، معمولا به دنبال اهداف خاصی هستند. از جمله مهم ترین دلایل انجام این روش جراحی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی و افزایش اعتماد به نفس
• بهبود کیفیت روابط جنسی
• بالا رفتن سرعت و کیفیت رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم
• سهولت استفاده از لباس های تنگ و پوشیدن آن ها
• رسیدن به چندین ارگاسم حین در رابطه جنسی
به طور کلی افرادی که این عمل جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند، پوست های اضافی ناحیه کلیتوریس را برداشته و سعی می کنند تا توازن و زیبایی ظاهری بیشتری را در ناحیه تناسلی خود ایجاد کنند.

خانم هایی که ناحیه کلیتوریس در بدن آن ها بزرگ است و منجر می شود تا حین ورزش کردن یا پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی داشته باشند، تمایل بیشتری برای انجام این جراحی زیبایی دارند

علل بزرگ شدن هودکتومی در برخی از بانوان

در دوران زندگی بانوان، کلیتوریس می تواند به دلایل مختلفی بزرگ شود. در واقع دلایلی مانند ژنتیک ، ترشح هورمون هایی نظیر استروژن و پروژسترون و در دوره سنی بلوغ ،مصرف داروهای آندروژنی ، استفاده از آمپول های بدنسازی می توانند سبب بزرگی ناحیه تناسلی و کلیتوریس شوند

مراقبت های لازم پس از جراحی هودکتومی

به طور کلی بیمارانی که به مراقبت های بعد از جراحی بسیار توجه می کنند، می توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن احساس درد را از بین برده و یا به حداقل برسانند. مراقبت های قبل و بعد از جراحی برای بیماران بسیار حائز اهمیت است.

از این رو لازم است طی 5 روز اول بعد از جراحی، از مراقبت های خاصی برای کسب نتیجه استفاده شود.
بیمار لازم است در دو روز اول بعد از جراحی کلیتوریس استراحت مطلق داشته باشد. با این کار می تواند از بروز هرگونه آسیب و مشکلی بعد از جراحی جلوگیری نماید. از جمله دیگر مراقبت هایی که باید بیمار بعد از جراحی کلیتوریس در نظر داشته باشد، عدم انجام ورزش و فعالیت های سنگین به مدت یک ماه است.
بهتر است بیمار بعد از جراحی به مدت یک ماه از حضور در استخر و یا قرار گرفتن در وان حمام نیز خودداری نماید.
از سوی دیگر باید از میوه ها و سبزیجات بیشتری استفاده کند، تا قادر باشد از یبوست خود جلوگیری نموده و روند بهبود محل جراحی در بدن خود را تسریع ببخشد.
همچنین خانم هایی که این جراحی زیبایی را انجام می دهند، باید تا زمان بهبودی کامل (حدودا به مدت یک ماه) از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

آیا عمل هودکتومی درد دارد؟

از آن جایی که این روش جراحی زیبایی به صورت سرپایی انجام می شود و برای انجام آن نیز از بی حسی موضعی استفاده می کنند، بیمار در طی عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. اما در صورتی که بعد از جراحی بیمار با درد مواجه شد، بهترین راهکار استفاده از داروهای مسکنی است که از سوی جراح زیبایی زنان برای کنترل درد تجویز می شود.

آیا بعد از هودکتومی لذت جنسی کاهش می یابد؟

این عمل جراحی با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین در حین جراحی به هیچ یک از عصب های جنسی آسیبی وارد نمی شود. از همین رو هیچ یک از حس های جنسی در بدن خانم ها از بین نخواهد رفت.
باید بگوییم که جراحی زیبایی کلیتوریس برای خانم هایی که با مشکلات جنسی زیادی مواجه هستند، بسیار مناسب است. زیرا این جراحی علاوه بر زیباتر کردن ناحیه تناسلی آن ها، منجر به افزایش ارگاسم و لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی می شود.

هزینه جراحی زیبایی هودکتومی

هزینه این جراحی بسته به برخی عوامل همچون موقعیت مکانی، جراح زیبایی زنان، نوع نخ و سایر موارد متفاوت می باشد. در صورت آنکه جراحی هودکتومی به صورت همزمان با لابیاپلاستی انجام می گردد این امر می تواند بر روی هزینه جراحی تاثیر بگذارد وچون فمل متفاوتی ازلبیاپلاستی است جداگانه محاسبه میشود

دکتر هدی حق نظر

دکتر هدی حق نظر فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی ازسال ۱۳۷۲ مدتی به عنوان پزشک عمومی فعالیت داشته اند.سپس با گذراندن دوره تخصصی زنان و زایمان به عنوان متخصص زنان و زایمان فعالیت خود را ادامه داده و با توجه به علاقه زیادی که به رشته جراحی های زیبایی زنان داشتند، باگذراندن دوره های مختلف داخلی و بین المللی درحال حاضر بیشتر در این فیلد فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =